Decemberi rendezvény: Passzívházak és Energiahatékony Épületek szakmai konferencia 2014

Decemberi rendezvény: Passzívházak és Energiahatékony Épületek szakmai konferencia 2014

Ötödik alkalommal rendezzük meg a hagyományosan év végére időzített Passzívházak és Energiahatékony Épületek szakmai konferenciát Budapesten a Nemzetközi Passzívház Szövetség (iPHA) és a Passzívházépítők Országos Szövetsége (PAOSZ) szakmai támogatásával. A 2014. évi konferenciának a Danubius Hotel Helia Budapest ad otthont.

Százlakásos passzívház, Budapest

A Passzívházak és Energiahatékony Épületek szakmai konferenciát hagyományteremtő szándékkal 2009 februárjában rendezték meg először a Green Press szervezésében. Ezen a konferencián adták át az első magyar – Szadán megépült – passzívház minősítési tanúsítványát.

Az elmúlt években tapasztalható információrobbanásnak köszönhetően Magyarországon is közismertté vált a passzívház-technológia, amely jelenleg az energiahatékony és fenntartható építés csúcstechnológiáját képviseli. A passzívházak a hagyományos építési technológiával létesült épületek energiamennyiségének a töredékét igénylik. Kivitelezésük nem feltétlenül igényel többletköltséget a hagyományos építési metódus költségeihez viszonyítva – ezt a szadai passzívház példája is jól bizonyítja.

Az Európai Unió döntése értelmében 2019-től minden állami tulajdonú épület, 2021-től pedig minden új épület és átfogó felújítás esetén a szén-dioxid-kibocsátás drasztikus csökkentését figyelembe vevő technikákat kell a megvalósítás során alkalmazni. Ehhez elkerülhetetlen a passzívház követelményrendszer, illetve -technológia gyakorlati alkalmazása, nem csak új épületeknél, hanem a felújítások esetében is.

A hagyományokat követve a decemberi konferencián is új magyar passzívházakat, energiahatékony épületeket ismertetnek a tervezők, a tervezésben és kivitelező közreműködők, emellett gyártók és forgalmazók is bemutatják innovatív termékeiket, passzívház-komponenseiket.

Az idei konferencia fókusztémái

  • innováció
  • szakmai újdonságok
  • megépült magyar passzívházak
  • szakpolitika és oktatás

 

A konferencia célja, hogy a hazai és külföldi minőségellenőrzött passzívházak közreműködőinek bemutatásával adekvát válaszokat adjon a szakmai kérdésekre a passzívház-technológia iránt érdeklődő tervezők, szakági mérnökök, építőipari kivitelezők számára, továbbá megbízható, hasznosítható információkkal szolgáljon a potenciális magánépíttetők, ingatlanfejlesztők, -fenntartók számára arról, miként lehet új és meglévő épületek fűtési és primer energiaszükségletét a minimálisra csökkenteni.

A konferencia célcsoportja: építészek, épületgépészek, szakági mérnökök, egyetemi hallgatók, építőanyag gyártók és forgalmazók, építőipari cégek, kivitelezők, elsősorban tehát azok, akik a kimagaslóan energiahatékony építési metódusról szeretnének hasznosítható, megbízható szakmai ismereteket kapni.

A rendezvény nem csak a szakmának szól! A gyakorlati tapasztalatok ismertetése révén az előadók hasznos információkkal szolgálhatnak a potenciális építtetők, a közintézmények fenntartói, az ingatlanfejlesztők és beruházók számára is. A rendezvényhez kommunikációs program társul. Célunk, hogy a közelmúltban megvalósult magyar passzívházakról – a technológia alkalmazásával létesült különféle épülettípusokról – a nyilvánosság is hiteles tájékoztatást kapjon, közvetlenül a megvalósításban közreműködőktől.

A konferenciát szakkiállítás kíséri.

Tervezett program

Passzívházak és Energiahatékony Épületek szakmai konferencia

Fókuszban az innováció, szakmai újdonságok, megépült magyar passzívházak, szakpolitika és oktatás

Helyszín: Danubius Hotel Helia Konferencia Hotel 1133 Budapest, Kárpát u. 62-64. Mercure terem Térkép >>

Időpont: 2014. december 5. péntek, 9:00-17:30 h (regisztráció 8 órától)

Tervezett program

8:30-8:50 Regisztráció

8:50-9:00 Megnyitó

9:00-9:20 Passzívház-minőségű önkormányzati építési beruházások, fejlesztések: a százlakásos minősített passzív társasház és energiahatékony közoktatási intézmények, óvodák tervezési, kivitelezési tapasztalatai. Előadó: Pólus Károly okl. építészmérnök, Archikon Kft.

9:20-9:40 Minőség, esztétikum és gazdaságosság – polimer alapú REHAU rendszermegoldások. Előadó: Obermayer Balázs, műszaki tanácsadó, Rehau Magyarország

9:40-10:00 Passzívházak valósidejű mérésére kifejlesztett műszerek alkalmazásának tapasztalatai. Előadó: Benécs József, okl. gépészmérnök, épületgépész szakmérnök minősített passzívháztervező és oktató, Passzívház Kft.

10:00-10:20 Hatékony pórusbeton passzívház falazatrendszer. Előadó: Márta Tibor alkalmazástechnikai vezető, Xella Magyarország Kft.

10:20-10:40 Innovatív rögzítéstechnika passzívházakhoz. Előadó: Nagy Lilla okl. építészmérnök, mérnök szaktanácsadó, Fisher Hungária Bt.

10:40-11:10 Kávészünet

11:10-11:30 A 17. minősített passzívház (családi ház) tervezési, kivitelezési gyakorlata és tapasztalatai. Előadó: Hegedűs Attila okl. építészmérnök, minősített passzívház tervező, Holnapház

11:30-11:50 Komfortszellőzés – korszerű hővisszanyerős szellőzési megoldások. Előadó: Tóth István képviselet-vezető, Zehnder GmbH Magyarország

11:50-12:10 Energiatermelő nyílászárók. Előadó: Klinger Gábor Internorm országfelelős, Internorm Ablak Kft.

12:10-12:30 Nemzeti Épületenergetikai Stratégia (NÉeS). Előadó: Bogsch Albert szakértő mérnök, Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft. ÉMI

12:30-12:50 Korszerű hőszigetelési megoldások környezettudatos, energiahatékony épületekhez. Előadó: Szatmári Zoltán alkalmazástechnikai mérnök-tanácsadó, BACHL Hőszigetelőanyag-gyártó Kft.

13:-14:00 Ebédszünet

14:00-14:20 Az első minősített passzívház Romániában. Előadó: Barabás Béla, EvoHouse, Kolozsvár

14:20-14:40 ISOVER Multi-Komfort ház. Előadó: Dr. Laczkovits Zoltán okl. épületszigetelő szakmérnök, az épületfizika doktora, Pintér & Laczkovits Épületszigetelő Szakmérnök Bt.

14:40-15:00 Intelligens és hatékony: épületfelügyeleti rendszerek alkalmazása passzívházakban. Előadó: Turbucz Gergely, Elektro-Kamleithner Kft.

15:00-15:20 A légtömörség hatása az épületek energia-, és költséghatékonyságára. Előadó: Boros Károly okl. magasépítő üzemmérnök, épületfenntartó szaküzemmérnök, Boros Passzívház Kft.

15:20-15:40 Kávészünet

15:40-16:00 Családi ház, Göd. A 18. minősített magyar passzívház tervezési, kivitelezési tapasztalatai. Előadó: Koós Miklós okl. építészmérnök, minősített passzívház tervező, Koos.hu

16:00-16:20 Komfortos szellőztetés, komfortos vezérlés – HELIOS easy controls. Előadó: Kovács István műszaki vezető, Kamleithner Budapest Kft.

16:20-16:40 A passzívháztervező-, és művezető képzés hazai eredményei. Dr. Vajda József CSc, okl. gépészmérnök, okl. energetikai szakmérnök, a műszaki tudomány kandidátusa, főiskolai tanár, minősített passzívház oktató

16:40-17:00 Passzívházak életciklus szempontú elemzése. Előadó: Dr. Szalay Zsuzsa adjunktus, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Magasépítési Tanszék

17:00-17:20 Konzultáció, kérdések-válaszok

17:30  A konferencia zárása

A konferencia moderátora: Szekér László DLA okl. építészmérnök, minősített passzívháztervező és oktató, elnök Passzívházépítők Országos Szövetsége (PAOSZ)

A programváltoztatás jogát fenntartjuk!

A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött

Regisztráció ITT >>

Részvételi feltételek >>

A rendezvény weboldala: www.passzivhazkonf.hu

A konferencia kiemelt szakmai partnerei

3266_boros_passzivhaz_logojpg.jpg 8458_emi_logo.jpg 6243_energie_planer_team.png
8572_ipha_logo.jpg 5440_mehi_logo.png 2716_mphtervezo_logo.png
1740_PAOSZ_logo_small.jpg 278_ph_kft_logo.png 7171_phr_logojpg.jpg

A konferencia kiemelt támogatói

8017_bachl_logo.jpg 2897_elektro_kamleitner_logo.jpg 7068_fischer_logo.jpg
5797_internorm_logo.jpg 8209_isover_multicomfort_house_logo.jpg 8183_KNX_logo.jpg
3936_REHAUlogo.jpg 5223_rheinzink_logo2.png 6930_Xella_Logo.jpg
8342_zehnder_Logo_4c.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A nyitókép korábbi Passzívházak és Energiahatékony Épületek szakmai konferenciánkon készült

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly and PDF

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.