Média
2021 november 3. írta: admin

Passzívházak a COP26-on

Passzívházak a COP26-on

Az épületek jelentős mértékben hozzájárulnak a világ ÜHG (üvegházhatású) gáz-kibocsátásához. Az ENSZ éppen most Glasgow-ban megrendezett COP26 klímakonferenciája tökéletes alkalom a rendelkezésre álló előremutató építési megoldások – így a passzívház-technológia – bemutatására. A passzívházak is jelen vannak Glasgow-ban, számos rendezvényen szerepelnek, és részt vesznek a Global Alliance for Building and Construction (Építésügyi Világszövetség) programjában. A Nemzetközi Passzívház Szövetség (iPHA) számos ülést szervez az EU-pavilonban, valamint ingyenes épületlátogatásokat szervez  „Glasgow fenntartható épületei” címmel november 8-án. Az iPHA magyar tagja a Passzívház Magyarország, mely a rendezvényen a magyar színeket képviseli.

A magyar vonatkozású előadás magyarul is hallható lesz az idei  Passzívház Nyílt Napok alkalmával.

 

Az érdeklődők EZEN a linken találnak bővebb információt a klímavédelmi rendezvényről.

 

A passzívházas programok pdf formátumban is letölthetők innen

 

Néhány programot különösen javasolunk a konferencia programsorozatából:

BUILD BETTER NOW (ÉPÍTS JOBBAN MOST)

Ez egy virtuális kiállítás és rendezvénysorozat, amely kiemeli az épített környezet szerepét az éghajlati és ökológiai válság kezelésében. A bemutatott 17 épületből 3 passzívház. (A díjazott épületeket később részletesen is bemutatjuk a phm.hu oldalon.)

east anglia architype 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UEA Enterprise Centre, Hereford UK: Természetes helyi anyagok (nád) felhasználásával épült – Egyesült Királyság egyetemi épülete  (Architype)

 

200430_Niddrie_Road_Isometric_Website 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niddrie Road, Glasgow UK:  Skócia ikonikus, de nehezen fűthető bérházainak energetikai rekonstrukciója (John Gilbert)

 

20180816_EXTERIOR_LONGSECTION_Small Monash Grimshaw

 

 

 

 

Monash University, Melbourne Ausztrália:  A legnagyobb tanúsított passzívház   a déli féltekén Ausztráliában (Grimshaw)

 

 

További programok

November 4. 13:00

Fenntartható városok és régiók: Hogyan tehetjük lehetővé a nulla szén-dioxid-kibocsátású életet?

A Build Better Now pavilon részeként ezt az eseményt a Bioregional, a Good Homes Alliance és a Passivhaus Trust szervezi. A vezető városrégió inspiráló globális esettanulmányait felhasználva az interaktív ülés lehetővé teszi a politikai döntéshozók, közösségi csoportok és fejlesztési szakemberek számára, hogy tanuljanak a város más vezetőitől, akik segítettek példaértékű épített környezeti projektek létrehozásában. Bemutatásra kerül a heidelbergi passzívház városrész is. Ezt a projektet korábban már bemutattuk oldalunkon itt.

 

November 4. 14:15

Klíma-semleges lakhatás – A lakásállomány szén-dioxid-mentesítése megfizethető módon

Ez a hibrid rendezvény a #Housing 2030 jelentésben bemutatott fenntartható megoldásokkal foglalkozik, bemutatva azokat a módokat, amelyek segítségével teljeskörű és megfizethető átmenetet lehet elérni a nettó nullára való átállással a lakásszektoron belül. Glasgow város önkormányzatának támogatásával ezt az eseményt a #Housing2030 partnerszervezetek tartják: Housing Europe, UNECE, UN-Habitat, valamint UNEP, OHCHR.

A darmstadti  Passzívház Intézet közreműködésével, előadó Jessica Grove-Smith

A részvétel regisztrációhoz kötött, ezen a linken lehet hozzáférést kérni.

 

November 5. 13:00 Online

Hatékonyság: Az első megújuló energia

16 Nagykanizsa PH 20210926_171801 2

Csatlakozzon ehhez az egyórás webináriumhoz, amely kiemeli az „Efficiency First” (Első a hatékonyság) kampány eredményeit, valamint a jövőre vonatkozó terveket. A bemutatott példák között több magyar vonatkozású projekt is szerepel.

 

Előadók:  iPHA: Giorgia Tzar; Passivhaus Ausztria: Laszlo Lepp; Passzívház Kalifornia: Jay Gentry; Passzívházhálózat (USA): Ken Levenson; Passzívház Magyarország (Magyarország): Szekér László; Passivhaus Trust (Egyesült Királyság): Yogini Patel; Passzívház Szövetség (ÍrországÖ: Barry McCarron; Passzívház Intézet (Új-Zéland): Michael Jack; Ausztrál Passzívház Szövetség: Chris Nunn

Időpont: 13:00-14:00  (az eseményre előzetesen regisztrálni kell)

Helyszín: Digitális EU Pavilon – Online

(A fotón az egyik legújabb magyar zéróenergiás passzívház, tervező: Szekér László DLA)

 

November 11. 9:30 Online

Milyen szerepet játszanak az épületek a klímaváltozás elleni küzdelemben?

A  Passzívház Intézet közreműködésével: Edward Lowes; South West College: Prof. Alan Strong, Dr. Jill Cush, Dr. Danielle Mc Kelvey és Dr. Barry Mc Carron; UNECE: Scott Foster; Passzívház Akadémia: Tomas O’Leary

 

November 11. 14:30 Online

Ice Box Challenge Glasgow: Egy nyilvános kísérlet eredményei

A nyár elején tervpályázatot és egy egyszerű kísérletet hirdettek a szervezők, hogy vizuálisan demonstrálják az energiahatékony megközelítés alkalmazásának előnyeit. Főleg a fiatalokat mozgatta meg az esemény, és demonstrálta  azt, hogy a nyilvános kísérlet eredményei mit jelentenek a jelenlegi építési előírások és szabványok szempontjából. Az előadás résztvevői megvitatják a passzívházat, mint a meglévő épületállományunk és a jövőbeni új épületek javításának útját.

Az  iPHA közreműködésével: Giorgia Tzar; Edinburgh Napier Egyetem: Dr. Julio Bros-Williamson; CSIC: Lisa Deane; Glasgow városi tanácsa: Michelle Mundie; Passivhaus Trust: Sarah Lewis

(az eseményre regisztrálni kell)

Helyszín: Digitális EU Pavilon – Online

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly and PDF

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.